Nowy wojewoda warmińsko-mazurski

0
495

Premier RP Donald Tusk mianował Radosława Króla na stanowisko Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Nominację odebrał z rąk wiceministra MSWiA Tomasza Szymańskiego. 

– Urząd objąłem w dniu wczorajszym (20 – grudnia – red.) – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski, Radosław Król. – W ciągu kilku dni nastąpi powołanie dwóch wicewojewodów obecnego rządu.

Król stwierdził, że zależy mu na dobrej współpracy z każdym samorządem z warmińsko-mazurskiego, jak i samym zarządem województwa, co – jako osoba do niedawna samemu będąca samorządem – uważa za jak najbardziej możliwe. Zapewnił także, że wszystkie rozpoczęte inwestycje będą realizowane w ramach nowego ładu.

– Będę miał także udział w tym, by sprawnie wdrażać Krajowy Plan Odbudowy – mówił wojewoda. – Liczę na to, że nasze województwo będzie się świetnie rozwijać.

Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego: – Wojewoda warmińsko-mazurski Radosław Król zapowiedział, iż wicewojewodowie zostaną powołani w najbliższym czasie, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Nazwiska wicewojewodów zostaną podane do publicznej wiadomości bezpośrednio po ich powołaniu.

BRAK KOMENTARZY