Nowe miejsca obsługi podróżnych na S61

0
135
S61 Szczuczyn - Ełk Południe

Kierowcy mogą już korzystać z Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) w Niekrasach koło Ełku. Do dyspozycji podróżnych został wydzielony teren dla obu kierunków jazdy. 

Są to MOP-y wyposażone w stanowiska postojowe, jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie, z docelowym przeznaczeniem pod usługi komercyjne.

W połowie września olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddał do użytku odcinek drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Ełk Południe, przy którym znajdują się MOP-y Niekrasy. – Na początku listopada uzyskaliśmy dla tych obiektów pozwolenia na użytkowanie, a w ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę na całoroczne utrzymanie S61 w województwie warmińsko-mazurskim, obejmujące także teren MOP-ów. Dzięki temu możliwe stało się ich uruchomienie i udostępnienie kierowcom – informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

MOP-y nie tylko na S7

W województwie warmińsko-mazurskim dotychczas funkcjonujące MOP-y znajdowały się przy drodze ekspresowej S7. Jedenaście z nich to obiekty w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pozostałych pięć to MOP-y prywatne.

 

Przetarg na dzierżawę MOP

– Równolegle do uruchomienia MOP-ów Niekrasy, ogłosiliśmy przetarg na ich dzierżawę i rozbudowę pod usługi komercyjne. Wybrani dzierżawcy wybudują na nich stacje paliw, stanowiska obsługi pojazdów oraz obiekty gastronomiczno-handlowe. W przetargu tym będziemy również wymagać zapewnienia przez dzierżawców stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jeśli stwierdzimy taką potrzebę, będziemy również wymagać zapewnienia wydzielonych stanowisk (1 na MOP) wyposażonych w rampę umożliwiającą odśnieżanie oraz odladzanie pojazdu ciężarowego – dodaje Głębocki.

BRAK KOMENTARZY