Na kilka dni zawieszone zostanie kursowanie wszystkich linii tramwajowych w Olsztynie

0
486
Nowa, olsztyńska infrastruktura tramwajowa to ponad sześć kilometrów podwójnego torowiska

W związku z informacjami przekazanymi przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie, informujemy, że w dniach 7-13 sierpnia 2020 roku prowadzone będą roboty związane z naprawami gwarancyjnymi torowisk tramwajowych. Na ten czas zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Prace obejmą odcinki torów na al. Sikorskiego, ul. Płoskiego, ul. Witosa oraz ul. Tuwima. Polegać będą m.in. na regulacji torów i wymianie odcinków szyn. W związku z pracami zawieszone zostanie kursowanie wszystkich linii tramwajowych (nr 1, 2, 3). Za linie nr 1 i 2 uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa (odpowiednio Z-1 i Z-2) kursująca według rozkładu jazdy zbliżonego do linii tramwajowych. Na linii nr 3, która ze względu na okres wakacji funkcjonuje w ograniczonym zakresie nie będzie uruchamiana komunikacja zastępcza.

W ww. okresie w miejscach prowadzenia robót mogą dodatkowo wystąpić utrudnienia w ruchu indywidualnym – dotyczy to przede wszystkim obrębów takich skrzyżowań jak: Sikorskiego/Obrońców Tobruku, Sikorskiego/Tuwima, Płoskiego/Witosa czy Witosa/Janowicza.

O szczegółach dotyczących funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej (Z-1 i Z-2) będą informowały komunikaty umieszczone na przystankach i w pojazdach, elektroniczne tablice informacji pasażerskiej czy komunikaty głosowe emitowane w tramwajach.

BRAK KOMENTARZY