Młody Kopernik po remoncie wrócił na tory

0
349

Młody Kopernik – czyli pojazd SA106-008  jest własnością samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

W ostatnim czasie przeszedł przegląd oraz czynności utrzymaniowe i kilka dni temu wrócił na tory Warmii i Mazur. Szynobus jest po kapitalnym remoncie i zastosowaniu ulepszeń technologicznych.

W nowej szacie graficznej przewozi naszych pasażerów, korzystających z usług POLREGIO S.A. Warmińsko-Mazurski Zakład w Olsztynie.

– Podróżni, których ten szynobus jednorazowo może pomieścić około 160 osób, w gorące dni będą mogli korzystać m.in. z nowych technologii systemu klimatyzacji – mówi Bogdan Bartnicki, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. – W równie dobrych warunkach będą pracować maszyniści i pracownicy Polregio.
 
To pierwszy z trzech oddanych do remontu szynobusów. Kolejny pojazd samorządu województwa wróci na tory pod koniec stycznia, a trzeci wyremontowany pojazd na regionalne trasy kolejowe wyjedzie już w lutym.

Remontowane pojazdy są w ramach umowy PSC przekazane operatorowi Polregio S.A. w użyczenie. Operator zgodnie z zapisami umowy zobowiązany jest do ponoszenia wszystkich kosztów utrzymania pojazdów kolejowych.

BRAK KOMENTARZY