Miały być kuchnie. Było 130 tys. zł strat

0
479

Olsztyńscy policjanci przy współpracy z prokuraturą na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 46-latkowi oraz 42-latce po 8 zarzutów oszustwa. Małżeństwo oferowało wykonanie i montaż mebli kuchennych i nie wywiązywało się z umów. 

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 46-latkowi oraz 42-latce, mieszkańcom Olsztyna. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy współpracy z Prokuraturą Rejonową Olsztyn Południe na podstawie przeprowadzonego dochodzenia i zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili małżeństwu 8 zarzutów oszustwa.

Do przestępczego procederu dochodziło od maja 2021 roku do kwietnia 2022 roku. Działając wspólnie i w porozumieniu, prowadząc własną działalność gospodarczą, mimo problemów finansowych oferowało wykonywanie mebli kuchennych wraz z montażem.

Zainteresowane osoby kontaktowały się z parą, która po podpisaniu umowy i otrzymaniu zaliczek na wskazany numer konta bankowego, nie wywiązywała się ze zobowiązań. Łączna suma strat to ponad 130 tysięcy złotych, a pokrzywdzone osoby pochodziły z terenu Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Zarówno 46-latek jak i 42-latka ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY