25-lecie samorządu

0
406

Kilka tysięcy osób wzięło udział w pikniku z okazji 25-lecia samorządu województwa. 

Jak przyznają organizatorzy imprezy, transformacja ustrojowa to nie tylko symboliczny 1989 rok. Jednym z elementów była decentralizacja władzy w formie ukształtowania samorządów, od gmin, poprzez powiaty, po województwa. Pierwsze wybory do sejmików województw odbyły się 11 października 1998 roku, a 1 stycznia 1999 roku na kanwie tych wyborów zaczął funkcjonować samorząd województwa.

 Dziś Warmia, Mazury i Powiśle nie przypominają siebie sprzed ćwierćwiecza – mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Musimy mieć świadomość, że fundamentem tego rozwoju są środki unijne, które sukcesywnie wdrażamy w regionie. Jako ciekawostka zaczęliśmy to robić już przed wstąpieniem Polski do UE (Fundusze Przedakcesyjne). Chcemy dalej się rozwijać i budować historię regionu w kolejnych dekadach. Wierzę, że rozwój naszej gospodarki, infrastruktury, systemu ochrony zdrowia, środowiska, transportu, jest zabezpieczony. Oby warunki geopolityczne już nam tego nie zakłócały.

Podczas pikniku można było zapoznać się z działalnością wojewódzkich jednostek organizacyjnych czy zrobić podstawowe darmowe badania profilaktyczne.

Wszyscy chętni mogli również posmakować regionalnych specjałów czy doświadczyć artystycznych wrażeń najwyższych lotów podczas koncertów.

Nie zabrakło również rozmów o roli samorządu, quizów i konkursów z ciekawymi nagrodami.

Niedzielny piknik uświetnił koncert zespołów Enej oraz Golec uOrkiestra.

BRAK KOMENTARZY