Leroy Merlin przekazał kombinezony i maski Warmińsko-Mazurskiej Stacji Transportu Medycznego w Olsztynie

0
589
Paweł Skrouba dyrektor Leroy Merlin w Olsztynie przekazuje kombinezon ochronny Leszkowi Gołębiowskiemu właścicielowi W-M STM

W związku z obecną sytuacją sklep Leroy Merlin w Olsztynie zdecydował się przekazać kombinezony ochronne i maseczki ratownikom medycznym z Warmińsko-Mazurskiej Stacji Transportu Medycznego. 

Firma Leroy Merlin przekazała nam 150 kombinezonów ochronnych w darowiźnie z własnej inicjatywy. Jako firma transportu medycznego posiadaliśmy swoje zapasy i do dnia 20 marca korzystaliśmy właśnie z nich. Zapasy jednak się kończą, a na rynku nie jest łatwo je kupić,  więc bardzo dziękujemy firmie Leroy Merlin za wsparcie w walce z pandemią koronawirusa– powiedział Leszek Gołębiowski, właściciel Warmińsko-Mazurskiej Stacji Transportu Medycznego z siedzibą w Dobrym Mieście i odziałem w Olsztynie.

Leroy Merlin miało przekazać tylko kombinezony, ale po rozmowach okazało się, że sklep może również podarować, tak niezwykle cenne w dzisiejszych czasach, maseczki ochronne, bez których praca osób przewożących pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest niemożliwa.

Od pierwszego dnia, gdy wojewoda zaproponował nam współpracę wozimy osoby, u których występuje  podejrzenie zakażenia, jak również obsługujemy wizyty domowe. Współpraca z Urzędem Wojewódzkim i całym Sztabem Kryzysowym układa się bardzo dobrze. Dyspozytornia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przekazuje nam wszystkie potrzebne informacje. Wiemy dokąd jedziemy  ile osób jest potrzebnych do wykonania transportu i jak mamy się zabezpieczyć. Żeby przewieźć osobę z podejrzeniem zakażenia musimy się specjalnie przygotować. Ubieramy się w kombinezony, maski, gogle i tak przygotowani  jedziemy do chorego. Karetki przeznaczone do takiego transportu  każdorazowo po jego wykonaniu są dezynfekowane. Jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni – mówił Leszek Gołębiowski.

Leroy Merlin, jako jedna z wielu olsztyńskich firm wyszedł na przeciw potrzebom  ochrony zdrowia w tych trudnych czasach.- Wszyscy wiemy, że sytuacja, jeżeli chodzi o środki ochrony osobistej nie jest najlepsza. Kiedy usłyszeliśmy, , że ze środkami ochrony osobistej są na rynku problemy  wyszliśmy z inicjatywą i przekazaliśmy bez zwłoki 150 kombinezonów na potrzeby ratowania mieszkańców regionu – mówił Paweł Skrouba, dyrektor sklepu Leroy Merlin w Olsztynie.

Leroy Merlin stara się w każdym mieście, w którym funkcjonuje, takie środki ochrony osobistej przekazywać. Sam sklep zastosował specjalne ograniczenia, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom odwiedzającym sklep. Zgodnie z obecnymi przepisami w sklepie jednocześnie nie może się znajdować więcej niż 200 klientów. Dodatkowo każdy klient wchodząc do sklepu musi zdezynfekować ręce.

Sytuacja w handlu nie jest jednak tak dobra jak była jeszcze parę tygodni przed ogłoszeniem pandemii koronawirusa.- Jest mniejszy ruch klientów i zachęcamy, aby klienci przychodzili tylko po niezbędne zakupy, a po inne artykuły  odsyłamy klientów na naszą stronę internetową. Tam można wszystko zamówić bez wychodzenia z domu – dodaje Paweł Skrouba.

Ratownicy z Warmińsko-Mazurskiej Stacji Transportu Medycznego bardzo dziękują wszystkim, którzy w tych trudnych dla wszystkich czasach okazują  pomoc. Dziękują za dostarczane posiłki, za przekazywane środki ochrony osobistej, a także za każdy przejaw pomocy i życzliwości skierowany w ich stronę.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY