Koszykarska drużyna Stomilu znowu wygrywa

0
1652

Stomil Olsztyn po dłuższej przerwie powrócił na parkiet. Olsztynianie pokonali Pogoń Lębork i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Pogoń Lębork przed meczem ze Stomilem zajmowała przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Olsztynianie natomiast byli liderem całych rozgrywek. Jak do tej pory przegrali oni tylko jeden mecz i pewnie zmierzają po zwycięstwo w całych rozgrywkach.

Na początku meczu nie było jednak widać dużej różnicy pomiędzy zespołami. Widać było przede wszystkim, że minęło sporo czasu od ostatniego meczu rozegranego przez olsztynian. Nie mogli oni złapać dobrego rytmu, popełniali sporo i oddali sporo łatwych punktów dla swoich rywali.

Nierówną grę olsztynian możemy dostrzec jeżeli spojrzymy się na ich dorobek w drugiej kwarcie. W drugiej odsłonie tego meczu rzucili oni tylko osiem punktów, a pierwszej rzucili ich aż dwadzieścia siedem. Na szczęście koszykarze Pogoni Lębork nie wykorzystali słabszej postawy Stomilu i również mieli problemy ze zdobywaniem punktów.

Trzecia i czwarta kwarta pokazała jednak, która drużyna w tym momencie jest po prostu lepsza. Oczywiście należy powiedzieć sobie szczerze, że Stomil dalej nie grał na swoim normalnym poziomie, ale ta jego dyspozycja spokojnie wystarczyła na rywala z Lęborka. Ostatecznie Stomil wygrał ten mecz 86:57.

Najwięcej punktów dla drużyny z Olsztyna rzucili Radosław Chudzik i Wojciech Glabas. Pierwszy zdobył dwadzieścia jeden punktów, a drugi dziewiętnaście. Kolejne spotkanie na własnym parkiecie Stomil rozegra 19 lutego, a rywalem będzie Gama Starogard Gdański.