KAS z Olsztyna uderzyła w gang hazardowy

0
283

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała 7 osób z kierownictwa grupy organizującej nielegalny hazard.

KAS zatrzymała na terenie Olsztyna, Ostródy, Wrocławia i Warszawy 7 osób podejrzanych o udział w grupie organizującej nielegalne gry hazardowe. Zatrzymań dokonano w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku.

Grupa prowadziła i urządzała nielegalne gry nawet w ponad 9700 lokalizacjach na terenie całej Polski. Dysponowała ponad 30 tys. automatów do gier hazardowych. Grupa mogła też wprowadzić do legalnego obiegu kilkaset milionów złotych pochodzących z przestępczej działalności. Przygotowane zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, urządzania i prowadzenia nielegalnych gier hazardowych opisano na 2,5 tysiącu stron, dla każdej z podejrzanych osób. Przeszukano miejsca zamieszkania podejrzanych, gdzie zabezpieczono 5 samochodów, 4 motocykle, łódź o wartości 1 mln 20 tys. zł oraz biżuterię, zegarki i monety. Zabezpieczono również dokumenty, elektroniczne nośniki danych i telefony.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

BRAK KOMENTARZY