Groźne potrącenia pieszych

0
900

Wcześnie zapadający zmrok, deszcz i mgła powodują słabszą widoczność na drodze. Niestety, przekłada się to na potrącenia pieszych. 

Do dwóch potrąceń doszło w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 42-letni kierujący osobowym, wieczorem w czwartek, audi jadąc ul. Krasickiego w kierunku ul. Wilczyńskiego potrącił dwie osoby prawidłowo przechodzące przez jezdnię po oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana w zdarzeniu została 27-letnia kobieta oraz 8-letnia dziewczynka – obie zostały przewiezione do szpitala. Nikt na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń i skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach. Policjanci za spowodowanie kolizji drogowej z udziałem pieszych zdecydowali, aby zatrzymać kierującemu audi prawo jazdy.

Kolejne niebezpieczne zdarzenie miało miejsce z samego rana w piątek. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu potrącenia pieszego, który prawidłowo przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych ul. Wyszyńskiego w Olsztynie. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tego zdarzenia był 79-letni kierowca osobowego mercedesa, który jadąc ul. Wyszyńskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Żołnierską nie zachował należytej ostrożności podczas przejeżdżania oznakowanego przejścia dla pieszych i potrącił prawidłowo przechodzącego przez jezdnię 62-latka. Poszkodowany pieszy został przewieziony do olsztyńskiego szpitala. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu sprawcy potrącenia pieszego jego prawo jazdy.

Natomiast w Lidzbarku Warmińskim potrącony został 79-letni mężczyzna.

BRAK KOMENTARZY