Gdańszczanie wygrali FestMuzę

0
165

Za nami kolejna edycja konkursu młodych zespołów. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało się wyłonić najlepszą kapelę, z tych, jakie zaprezentowały się na scenie olsztyńskiego amfiteatru.

Słowiańskie etno elektro – tak definiują się w największym skrócie. Ich muzyka łączy świat bogów, wierzeń i szeptuch z obecnym światem internetu i spełnienia. Gdański zespół Chrust został zwycięzcą tegorocznej edycji FestMuzy.

– Udział w FestMuzie to szansa nie tylko na zaprezentowanie swojej twórczości – mówi dyrektor organizującego wydarzenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mariusz Sieniewicz. – Może być także dobrym startem kariery, a przy okazji szansą zdobycia nagrody pieniężnej oraz nagrania koncertu w profesjonalnym studiu.

Zdobywca głównej nagrody, zespół Chrut dostał pięć tys. złotych od Miejskiego Ośrodka Kultury. Poza tym Radio UWM FM zarejestruje i wyemituje ich sesję na żywo, natomiast ZAIKS zasponsoruje udział w songwriting camp oraz sesję w studiu nagraniowym. Drugie miejsce w tegorocznej FestMuzie przyznano Willi Kosmos, trzecim podzieliły się natomiast The Embers oraz Iksy.

Wszystkie zespoły biorące udział w finale konkursu dostały także szereg nagród rzeczowych. Wśród nich instrumenty, mikrofony, zestawy dla gitarzystów i perkusistów.

Tegoroczna FestMuza była rekordowa. Do udziału zgłosiło się niemal 140 kapel. Jurorzy wybrali sześć – ich zdaniem – najlepszych, które miały okazję zaprezentować się publiczności w olsztyńskim amfiteatrze.

BRAK KOMENTARZY