Dzień Turystyki w Szymanach

0
513

Tegoroczne wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki odbędą się w porcie lotniczym Szymanach 15 września. 

Na uroczystej gali spotkają się przedstawiciele branży turystycznej regionu, by podsumować kolejny rok pracy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządów lokalnych, przedsiębiorcy, członkowie organizacji turystycznych, społecznicy i pasjonaci turystyki.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki już ponad 40 lat temu. Organizatorzy obchodów stawiają sobie za cel podkreślanie roli turystyki w życiu gospodarczym, społecznym i kulturalnym, zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym.

Zanim na regionalnym lotnisku rozpocznie się gala, zainteresowane osoby spośród jej uczestników będą mogły wziąć udział w wycieczce z Szyman do Szczytna, podczas której zwiedzą z przewodnikiem zrewitalizowane ruiny zamku krzyżackiego oraz Muzeum Mazurskie działające w budynku ratusza (wyjazd o godz. 13.15).

Podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki zaplanowano podsumowanie całorocznych działań związanych z turystyką na Warmii i Mazurach, zaprezentowanie i nagrodzenie osiągnięć w tej dziedzinie. Program gali obejmuje m.in. wręczenie: honorowych odznak „Za Zasługi dla Turystyki”, wyróżnień laureatom konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację zadań samorządu województwa z zakresu rozwoju turystyki, dyplomów laureatom Konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato” oraz laureatom konkursu na „Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”. Wszystkie te konkursy są realizowane przez Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego i mają na celu wspieranie rozwoju turystyki w regionie.

Podczas gali przedstawiciele branży turystycznej regionu otrzymają również gratulacje z tytułu wypracowania osiągnięć i zdobycia wyróżnień na poziomie ogólnopolskim. Imprezę zakończy występ zespołu Port, który zaprezentuje repertuar Krzysztofa Klenczona – wybitnego artysty mocno związanego ze Szczytnem.

Czwartkowe uroczystości rozpoczną się o godz. 17.

 

BRAK KOMENTARZY