Dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego

0
356

Pierwszy piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. W ich intencji odprawiono nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przed którym sprawowano Mszę św. o pokój w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Eucharystii przewodniczył bp Janusz Ostrowski. Po liturgii odbyła się Droga Krzyżowa w intencji osób, które doświadczyły zranienia wykorzystywania seksualnego.

– Jezus w swoim nauczaniu upominał, że „wszystko, co uczyniliście najmniejszemu z najmniejszych braci moich, Mnieście uczynili”. Każdy nasz grzech wobec bliźniego przyczynia się do oszpecenia Bożego oblicza. Tym bardziej grzech członków Kościoła wobec bezbronnych. Prośmy w tej modlitwie o przebłaganie Boga i miłosierdzie, o odwagę do przeciwstawiania się złu – mówił na wstępie nabożeństwa ks. Paweł Jakubowski.

Jak informuje Archidiecezja Warmińska, tegoroczny dzień modlitw i postu odbywa się pod hasłem: „Szukam, o Panie, Twojego oblicza”. – Jako wspólnota Kościoła nieustannie szukamy tego oblicza, które jest obliczem miłości i przebaczenia. Pragniemy na modlitwie stanąć razem z tymi, którzy doświadczyli największego dramatu, jaki nigdy nie powinien mieć miejsca. Słyszymy w dzisiejszej Ewangelii, jak Pan Jezus zapowiada, że kiedy zabiorą im Pana, wówczas będą pościć. My teraz, razem z tymi, którzy doświadczają krzywdy, chcemy szukać na nowo Pana, aby doświadczyć radości przebaczenia i uzdrowienia, które płynie we wspólnocie Kościoła dzięki łasce Boga – mówił ks. Dariusz Sonak, duszpasterz ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin.

BRAK KOMENTARZY