Dzień bez Samochodu. POLREGIO z darmowymi przejazdami

0
221

Trwa kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. POLREGIO przygotowało specjalną ofertę na Dzień bez Samochodu. 

Europejski Tydzień Mobilności trwa od 16 do 22 września. To międzynarodowa inicjatywa Komisji Europejskiej, a jej celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zrównoważonego transportu, zachęcanie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybierania ekologicznych sposobów przemieszczania się, takich jak: komunikacja miejska, rower, chodzenie i współdzielenie podróży samochodem. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są “Lepsze połączenia – przesiadaj się i jedź!”.

Do akcji włączyli się kolejarze z POLREGIO. – W czasach, gdy zewsząd słychać informacje o kryzysie klimatycznym i smogu, promowanie ekologicznych środków transportu jest wyjątkowo ważne. Do akcji przyłączyły się m.in. samorządy miejskie, a także POLREGIO, które przygotowało na ten tydzień specjalną ofertę dla podróżnych – podkreśla przewoźnik.

W czwartek 22 września będziemy obchodzić Dzień bez Samochodu. Jest to jeden z dni wpisanych w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Na ten dzień Warmińsko-Mazurski Zakład POLREGIO przygotował specjalną ofertę, dającą możliwość bezpłatnego odbywania przejazdów w Miejskim Obszarze Funkcjonowania Olsztyna, w relacjach ograniczonych stacjami:

* Olsztyn Główny – Jonkowo

* Olsztyn Główny – Biesal

* Olsztyn Główny – Gryźliny

* Olsztyn Główny – Marcinkowo

* Olsztyn Główny – Barczewo

Od podróżnych odbywających takie przejazdy nie będzie wymagane okazanie żadnych dodatkowych dokumentów.

BRAK KOMENTARZY