Obcokrajowiec podejrzany o nieumyślne spowodowanie śmierci

0
367

Guram G. podejrzany o nieumyślne spowodowanie śmierci został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Decyzja sądu w tej sprawie nie jest prawomocna.

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec obcokrajowca Gurama G. podejrzanego o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka. Do zdarzenia tego miało dojść 18 września 2022 r. w Jonkowie.

Guram G. miał wówczas uerzyć pokrzywdzonego pięścią w głowę, co spowodowało jego upadek i uderzenie tyłem głowy w twarde podłoże. Pokrzywdzony w wyniku tego uderzenia głową o podłoże miał doznać obrażeń, w następstwie których następnego dnia zmarł w szpitalu w Olsztynie.

Sąd Rejonowy w Olsztynie  zastosował wobec Gurama G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

– Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia dalszego prawidłowego toku postępowania w tej sprawie. W ocenie Sądu, istnieje realna obawa, że Guram G. przebywając na wolności mógłby w bezprawny sposób utrudniać postępowanie, w szczególności poprzez nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań. Istnieje również realna obawa ucieczki czy ukrywania się – informuje Adam Barczak, rzecznik do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie

Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne.

BRAK KOMENTARZY