Dwie nowe drogi

0
436

W Szwarcenowie (gmina Biskupiec, powiat nowomiejski) odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanych dróg powiatowych Krotoszyny – Wonna i Iława – Karaś.

W zakresie prac wykonane zostały m.in.: wzmocnienia nawierzchni przez ułożenie warstwy wiążącej  i warstwy ścieralnej  na całym odcinku, poszerzono jezdnię poza obszarem zabudowy do szerokości 6,00 m, w obszarze zabudowy wsi Szwarcenowo i Wonna, w celu spowolnienia ruchu poszerzono jezdnię, która wynosi 5,50m, wzdłuż jezdni na całym odcinku objętym do przebudowy.

Przebudowano także pobocze o szerokości 1m – nawierzchnia gruntowa, a przy krawędzi łuków wzmocniono opornikiem i dodatkowo umocniono kruszywem, przebudowano istniejący chodnik w terenie zabudowanym w Szwarcenowie i wybudowano nowy chodnik w Wonnie o długości ok 100 m, przebudowano istniejące zjazdy indywidualne do posesji.

W ramach projektu oznakowanie pionowe zostało wymienione na odblaskowe, wloty podporządkowanych skrzyżowań zostały dodatkowo wyposażone w oznakowanie poziome. Oznakowanie poziome obejmuje także przebudowane przejścia dla pieszych i miejsca przystanków autobusowych. Na przejściach dla pieszych zastosowane zostały znaki pionowe na tle fluorescencyjnym oraz punktowe elementy odblaskowe na jezdni. Na wlocie i wylocie do miejscowości Szwarcenowo i Wonna powstała wyspa spowalniająca z odgięciem toru jazdy.

 Inwestycja została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na łączną kwotę 5 733 036,83 zł. Całkowity jej koszt to blisko 8,8 mln złotych.

BRAK KOMENTARZY