Constract Lubawa w kolejnej fazie Ligi Mistrzów

0
296

Aktualni mistrzowie Polski udział w tych prestiżowych rozgrywkach rozpoczęli od grupowych zmaganiach z norweską Utlerią IL (zwycięstwo 6:0), islandzkim Ísbjörninn (zwycięstwo 8:0) oraz kosowskim FC Prishtina 01 (remis 1:1).

Rywalizację w grupie D reprezentanci Warmii i Mazur zakończyli na drugim miejscu w tabeli (o zwycięstwie FC Prishtina 01 zadecydował bilans bramkowy, bowiem obydwie ekipy zdobyły po 7 punktów).

W kolejnej fazie Ligi Mistrzów rywalami Constractu byli czarnogórski MF Titograd (remis 4:4), chorwacki MNK Futsal Dinamo Zagrzeb (wygrana 9:7) oraz szwedzki Örebro SK Futsal (wygrana 10:2). Z dorobkiem siedmiu oczek lubawianie zajęli pierwszą pozycję w grupie B5.

Od 28 listopada do 3 grudnia 2023 roku w Hiszpanii odbędzie się trzecia faza Ligi Mistrzów w futsalu. Ekipa z naszego regionu zmierzy się w grupie D z: Palma Futsal (Hiszpania), ChIT Kijów (Ukraina) i MNK Olmissum (Chorwacja).

Na tym etapie rozgrywek uczestniczy 16 najlepszych zespołów, które są podzielone na cztery grupy. Turniej finałowy, do którego awans zapewnią się zwycięzcy grup, zaplanowano na maj 2024 roku.

Występy Contractu Lubawa w europejskich pucharach wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

BRAK KOMENTARZY