18-latek za kierownicą, podróż zakończył w rowie

0
474

Najprawdopodobniej zbyt duża prędkość na śliskiej drodze przyczyniła się do zdarzenia drogowego, w którym 18-latek wjechał do rowu i uderzył w drzewo.

Policjanci  interweniowali w zdarzeniu drogowym na trasie Bartoszyce – Wojciechy. Volkswagen, którym podróżowało 2 mężczyzn wjechał do rowu i uderzyło w drzewo. Funkcjonariusze ustalili, że 18-latek kierujący volkswagenem  najprawdopodobniej jechał za szybko i na łuku drogi wpadł w poślizg, tracąc panowanie nad autem, które wjechało do przydrożnego rowu zatrzymując się na drzewie.

Warunki na drodze były trudne z uwagi na temperaturę, która przy gruncie spadła poniżej 0⁰C, powodując oblodzenie nawierzchni. W takich warunkach kluczowe jest dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Nie bez znaczenia jest doświadczenie, którego u kierowcy posiadającego prawo jazdy od niespełna 3 miesięcy być nie mogło.

Młodzi mężczyźni trafili do szpitala. Szczęśliwie nic poważnego im się nie stało, dlatego zdarzenie to zakwalifikowano jako kolizję drogową, a nie wypadek, za który odpowiedzialność karna jest znacznie surowsza.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizję, podczas której osoba inna niż kierowca doznała lekkich obrażeń ciała, jej sprawcy grozi kara grzywny w kwocie, co najmniej 1500 zł i 12 punktów karnych.

BRAK KOMENTARZY