Uroczysta gala na zakończenie sezonu w sportach motorowych

0
1425

W Hotelu Park w Olsztynie odbyła się uroczysta gala zakończenia sezonu w sportach motorowych. Podczas  zakończenia sezonu zawodnicy, przedstawiciele i działacze klubów otrzymali okolicznościowe puchary za szczególne osiągnięcia w sportach motorowych w 2017 roku.

W minionym roku przedstawiciele sportów motorowych z województwa warmińsko- mazurskiego odnieśli sporo sukcesów i zanotowali bardzo dużo świetnych wyników, które odbiły się szerokim echem w światku sportów motorowych. Nie można również zapominać o imprezach, które odbyły się w północno-wschodniej części Polski. Tutaj trzeba wyróżnić m.in. Szuter Cup, który był niesamowitą frajdą, dla kierowców, którzy lubią ścigać się na szutrowych trasach, ale należy też wspomnieć o Mistrzostwach Strefy Północnej w Motocrossie.

Jeżeli jednak wrócimy do zawodników, to wśród wyróżnionych na wspomnianej gali, znalazł się Marcin Kurp, dla którego był to kolejny udany rok- Jeżeli chodzi o całokształt, to był to dla mnie szczęśliwy rok. Wymagało to jednak, bardzo dużo ciężkiej pracy i to nie tylko mojej, ale również pilota i całej załogi. Trzeba było sporo poświęcić, ale na koniec była ta wisienka na torcie, czyli zdobycie Mistrzostwa Polski w klasie HR4.

Marcin Kurp był szczęśliwy, że został wyróżniony podczas gali- Fajnie jest znaleźć się w takim miejscu. Jest to takie dowartościowanie na koniec sezonu. Dla takich chwil właśnie warto poświęcać swój czas i ciężko pracować przez cały sezon. Naprawdę to bardzo przyjemne zostać wyróżnionym podczas takiej gali.

A jakie plany na nowy sezon ma kierowca z Dobrego Miasta?- Nie jestem jeszcze dokładnie w stanie powiedzieć, jak ten sezon będzie wyglądał, ponieważ wiadomo, że tutaj wszystko jest uzależnione od wkładu finansowego. Postanowiłem, że na pewno w sezonie 2018 nie będę już angażował tyle pieniędzy w rajdy, natomiast, jeżeli trafi się jakiś strategiczny sponsor, to wtedy oczywiście będę jeździł więcej. Jeżeli będę miał takie możliwości, to chciałbym pojechać w tym sezonie w Mistrzostwach Polski i w Mistrzostwach Litwy, ale to wszystko jest uzależnione od spraw finansowych.

Jeżeli chodzi  o przedstawiciela z motocrossu, to fantastyczny rok ma za sobą 17-letni Cezary Lewko, który wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie MX 125 – To był najlepszy sezon w mojej karierze, ponieważ udało mi się wywalczyć tytuł Mistrza Polski. Cieszę się, że w końcu udało mi się to osiągnąć, ponieważ nie ukrywajmy, że dużo pracy i wysiłku w to włożyliśmy. Rywale z roku na rok podnoszą swój poziom i jest coraz trudniej, dlatego ja musiałem przyłożyć się bardziej do treningów na motorze i jeździć coraz lepiej.

Cezary Lewko dzięki swoim świetnym wynikom, został włączony do Akademii Orlen Teamu, która wspiera młodych zawodników- Na pewno w tym sezonie bardzo mi to pomogło, ponieważ mogłem pracować z zagranicznymi trenerami i dzięki temu gdzieś ta moja jazda była lepsza i przede wszystkim szybsza. Z akademii otrzymałem także motor, a to jest już naprawdę wielka pomoc, a teraz w ferie wyjeżdżam na obóz treningowy do Hiszpanii, aby tam szlifować swoje umiejętności.

Utalentowany zawodnik ma także ambitne plany na nowy sezon- Chcę obronić tytuł Mistrza Polski z tego roku w klasie MX 125. Mam również w planach wyjazdy za granicę. Chodzi m.in. o Mistrzostwa Europy, czy Mistrzostwa Niemiec ADAC.

Podczas gali oprócz wyróżnień dla zawodników i trenerów, wręczono również podziękowania dla osób i firm, które wspierają sporty motorowe w województwie warmińsko-mazurskim. Wręczono również odznakę „Zasłużony dla Polskiego Związku Motorowego”, a otrzymał ją Jerzy Borowski.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY