Zaatakował kobietę przy bankomacie. Został aresztowany.

0
2117

Tymczasowy areszt, taki środek zapobiegawczy zastosował sąd wobec Łukasza K., który jest podejrzany o usiłowanie rozboju. Mężczyzna miał przyłożyć nóż do szyi kobiety wypłacającej pieniądze z bankomatu. Działania policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu, zabezpieczony monitoring oraz zaznania świadków doprowadziły do zatrzymania 32-latka.

Zdarzenie miało miejsce na początku września. Wystraszona kobieta zadzwoniła pod numer 997 i zgłosiła, że nieznany mężczyzna przyłożył jej nóż do szyi, gdy korzystała z jednego z olsztyńskich bankomatów. W wyniku szarpaniny pokrzywdzona zdołała uciec i wezwać policję.

Kryminalni od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Przesłuchano szereg osób w tym zgłaszającą. Dokładnie sprawdzono teren. Zabezpieczono także nagrania z monitoringu. Szereg czynności operacyjnych, które wykonali policjanci pozwolił wytypować, a w konsekwencji zatrzymać mężczyznę podejrzanego o ten czyn.

Łukasz K. został zatrzymany w mieszkaniu kolegi. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut usiłowania rozboju. 32-latek trafił początkowo do policyjnego aresztu, a następnie decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był w przeszłości karany za podobne czyny.

Ponadto w mieszkaniu, gdzie doszło do zatrzymania, policjanci znaleźli 56 gram marihuany i telefon pochodzący z zupełnie innego przestępstwa. Za posiadanie środków odurzających przed sądem odpowie właściciel lokalu, Krzysztof P. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Natomiast sprawa z telefonem komórkowym jest o tyle delikatna, że dotyczy rozboju na 14-letnim chłopcu. Jak mówią policjanci, sposób działania sprawcy, jego wygląd oraz okoliczności tego zdarzenia, mogą świadczyć o tym, że sprawca który zaatakował 14-latka i kobietę przy bankomacie, to ta sama osoba.

BRAK KOMENTARZY