Wypadek na wjeździe do Lidzbarka Warmińskiego. Kierowca wpadł w poślizg i uderzył w drzewo oraz znak

0
1682

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w okolicach ulicy Wrzosowej w Lidzbarku Warmińskim. Jak wstępnie ustalono, na prostym odcinku drogi, kierujący oplem corsa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.

Wczoraj (tj. 06.02.2019 r.) około  godziny 10:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany  o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 513 na ul. Wrzosowej w Lidzbarku Warmińskim. Jak wstępnie ustalono, kierujący mężczyzna pojazdem marki Opel Corsa, jadąc od strony Kiwit w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, na prostym odcinku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg po czym zjechał na przeciwległy pas jezdni. Następnie uderzył w przydrożne drzewo, od którego się odbił i ściął znak oznaczający miejscowość. 65-letni kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, wykonali oględziny, przesłuchali świadków. Ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policja kolejny raz apeluje o szczególną ostrożność i zdjęcie nogi z gazu przez kierujących pojazdami z uwagi na zmienne warunki pogodowe. Śliska i mokra nawierzchnia dróg to ogromne wyzwanie dla kierowców. Lepiej zwolnić, i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze.

BRAK KOMENTARZY