Władysław Kosiniak-Kamysz składa w Sejmie projekt ustawy odnośnie obniżenia podatku VAT

0
428
Od lewej: marszałek Gustaw Marek Brzezin i poseł Zbigniew Ziejewski

Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego zorganizowali konferencję prasową podczas, której poinformowali o złożeniu w Sejmie projektu ustawy dotyczącego obniżki podatku VAT.

Tematem przewodnim konferencji był projekt ustawy, jaki Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej na Prezydenta RP, złoży w poniedziałek w Sejmie. Projekt zakłada obniżenie podstawowych stawek podatku VAT z 23% do 15% oraz z 8% do 5%.

Władysław Kosiniak-Kamysz jeżdżąc po Polsce wsłuchał się w głos obywateli, a oni potrzebują obniżenia podatku VAT. Stawki, które chcemy wprowadzić, są zgodnie z unijnym prawem, ponieważ najniższe stawki w Unii Europejskiej wynoszą 15%. Wiele krajów unijnych już te podatki obniżyło, mowa m.in o Niemczech czy Francji. W Polsce też jest to konieczne. My dzisiaj złożymy ten projekt ustawy na ręce marszałek Elżbiety Witek i chcemy by został on procedowany, jak najszybciej. Nie powinniśmy z tym czekać, ponieważ obniżenie tego podatku jest ważne dla wszystkich, zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów- mówił poseł Zbigniew Ziejewski.

PSL uważa, że obniżenie stawek VAT ma na celu obniżenie ciężaru podatkowego obywateli. W szerokim znaczeniu obniżka VAT ma na celu skompensowanie strat, jakie ponieśli Polacy w związku z decyzją rządu o “zamknięciu gospodarki” podyktowaną koronawirusem. Ustawa miałaby obowiązywać od 1 lipca do 31 grudnia tego roku.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wspomniał także o tym, ile środków zarząd województwa przekazał już na walkę z koronawirusem- Samorząd województwa bardzo mocno zareagował na sytuację związaną z pandemią. 78 milionów złotych wsparcia wędruje do jednostek służby zdrowia, a 111 milionów złotych dedykujemy bezpośrednio na wsparcie przedsiębiorstw. W naszym województwie, które oparte jest na turystyce, to wsparcie teraz jest bardzo potrzebne. Czekamy na wsparcie od rządu na lotnisko w Szymanach, ponieważ z zapowiedzi wynika, że lotnisko ma szansę na otrzymanie dofinansowania.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY