Wielka siatkówka znów zawita na Warmię i Mazury

0
406

Od 25 do 27 sierpnia w Starych Jabłonkach odbędzie się finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Orlen Beach Volley Tour. 

O małej miejscowości położonej pod Ostródą środowisko sportowe usłyszało w 2004 roku, kiedy po raz pierwszy siatkarze plażowi rywalizowali o nagrody i punkty w klasyfikacji turnieju z cyklu World Tour a następnie Grand Slam

– Jako samorządowiec praktycznie wychowywałem się z siatkarskimi zmaganiami w Starych Jabłonkach – przyznaje Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Będąc wójtem gminy Ostróda mogłem obserwować jak z roku na rok ten turniej się rozwija. Aż w pewnym momencie zawody wyszły na orbity światowe pod względem organizacyjnym. Sport jest najlepszą promocją regionu, a turnieje w Starych Jabłonkach są przecież uznaną marką. Dlatego zdecydowaliśmy się wspierać mistrzostwa Polski. I być może w najbliższych latach cały siatkarski świat znów będzie chciał powrócić do „starojabłońskiego kotła”, bo sportowa atmosfera jest tam naprawdę gorąca.

Zwieńczeniem doskonałych ocen obserwatorów FIVB w tych imprezach było przyznanie mistrzostw świata, które odbyły się w 2013 roku. W późniejszych latach zmagania siatkarzy zostały przeniesione do innych miejscowości, natomiast w Starych Jabłonkach nie brakowało imprez propagujących inne plażowe dyscypliny sportowe (m.in. piłka ręczna).

– Przez pewien czas obawiałem się, że przez te osiem lat przerwy siatkarscy kibice o nas zapomnieli – tłumaczy Tomasz Dowgiałło, dyrektor zawodów. – Jednak otrzymujemy sygnały, że wcale tak nie jest. Organizując mistrzostwa Polski wracamy małymi krokami, choć do turnieju przygotujemy się jak do mistrzostw świata. Choć jest to „tylko” krajowy czempionat to budżet sięga 600 tys. zł i bez wsparcia Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie nie dalibyśmy rady. 

W finałach mistrzostw Polski, które w tym miejscu odbędą się po raz pierwszy, wezmą dział 24 męskie i 16 kobiece pary, natomiast pula nagród wyniesie ponad 140 tys. zł. Zwycięzcy otrzymają po 15 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY