Ważna droga w powiecie elbląskim zostanie przebudowana

0
640
Od lewej: Ryszard Zając wicestarosta powiatu elbląskiego, starosta elbląski Maciej Romanowski, marszałek Gustaw Marek Brzezin i wicemarszałek Miron Sycz

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim miało miejsce podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy drogi w powiecie elbląskim.

W ramach inwestycji zaplanowano rozbudowę i przebudowę 3,61 km drogi Wilkowo – Sierpin – Przezmark – Komorowo Żuławskie – Nowa Pilona, na odcinku DW 509 – Komorowo Żuławskie, z jednoczesnym dostosowaniem do parametrów technicznych drogi klasy „Z”.  Inwestycja wpłynie na poprawę dostępności transportowej miasta Elbląga, a tym samym całego obszaru Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Zakres robót obejmuje między innymi: rozbudowę i przebudowę drogi o długości 3,61 km i powierzchni 22,2 tys. m2 z poszerzeniem jezdni, wzmocnieniem konstrukcji i korektą geometrii trasy; budowę zatoki autobusowej, miejsc parkingowych oraz chodników; budowę oraz przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych; budowę przepustów pod zjazdami oraz pod koroną drogi; budowę, sieci kanalizacji deszczowej w miejscowości Przezmark oraz odtworzenie rowów spławnych; budowę 6 kompletów doświetlenia (przejść dla pieszych, zatoki autobusowej); wykonanie oznakowania poziomego i nowego oznakowania pionowego drogi oraz wykonanie poboczy, barier wygrodzeniowych i trawnika.

Wartość projektu wynosi 8,8 mln zł, z czego unijne dofinansowanie – 7,3 mln zł.

Ta inwestycja jest bardzo ważna. Niby chodzi o kawałek niecałych 4 kilometrów, ale zobaczmy ile to teraz kosztuje. Nigdy za wiele dobrej infrastruktury, a zwłaszcza w tamtym obszarze, bo wiemy, jak on jest trudny jeżeli chodzi o genealogię, ale również bardzo szybko się rozwija. Gratulację dla Pana starosty i oby się dobrze wszystko zrealizowało – powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Starosta elbląski Maciej Romanowski zaznaczył, że teraz sytuacja samorządów jest bardzo trudna, więc każde środki zewnętrzne, które uda się pozyskać, są niezwykle ważne i jest zadowolony z tego, że udało się otrzymać tak duże dofinansowanie.

Fotorelacja:

 

 

BRAK KOMENTARZY