W pojedynku szczypiornistów, Olsztyn lepszy od Elbląga

0
722

Po przerwie rozgrywki wznowiła pierwsza liga piłki ręcznej. Od razu doszło do pojedynku pomiędzy KS Meble Wójcik Elbląg a Warmią Energa Olsztyn.

Dla samego układu tabeli był to niezwykle ważny mecz, ponieważ obie drużyny w tabeli miały po tyle samo punktów. Dla Warmii był to jednak wynik zdecydowanie poniżej możliwości, dlatego, ten derbowy mecz miał pokazać, na co stać jeszcze olsztyńskich szczypiornistów w tym sezonie.

Praktycznie od samego początku, do końca spotkanie było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na kilkubramkowe prowadzenie. Do przerwy to jednak goście z Olsztyna prowadzili dwoma bramkami i starali się ten mecz kontrolować. Po rozpoczęciu drugiej części gry Warmia odskoczyła na cztery bramki i wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty.

Gospodarze jednak się nie poddali i dzięki poprawie gry doprowadzili do remisu 21:21. W końcówce więcej “zimnej krwi” zachowali olsztynianie i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Najlepszym strzelcem Warmii w tym spotkaniu był Marcin Malewski, który zdobył 9 bramek, a u gospodarzy Marek Boneczko, z siedmioma golami na koncie.

KS Meble Wójcik Elbląg – OKPR Warmia Energa Olsztyn 26:28 (13:15).