W Ostródzie wybudują ronda. Dwa od razu

0
565
Urząd Miejski w Ostródzie

W Ostródzie powstaną dwa nowe ronda. Znane są szczegóły tych inwestycji.

– Przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie i budowa skrzyżowania typu rondo z centralną wyspą przejezdną na przecięciu się ulic Olsztyńskiej, Drwęckiej i Niepodległości oraz budowa skrzyżowania typu małe rondo z centralną wyspą przejezdną na przecięciu się ulic Mickiewicza i Olsztyńskiej – informuje Zbigniew Michalak, burmistrz Ostródy.
Zakres robót obejmuje wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni, budowę chodników, ciągów pieszo-jezdnych oraz ścieżek rowerowych, wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych.

To także przebudowa istniejących zjazdów, wykonanie odwodnienia drogi, przebudowa oświetlenia ulicznego. – Wartość robót budowlanych to ok. 10 mln zł, z czego ok. 9,5 mln zł to środki pozyskane z II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – edycja II. Termin realizacji zadania: listopad 2024 r. – zapowiada burmistrz Michalak.
Ronda to rozwiązania, które drogowcy coraz częściej wprowadzają w życie. W Olsztynie w ciągu ostatnich lat urządzono takie miejsca m.in. w ciągu skrzyżowań Emilii Plater i 22 Stycznia oraz al. Sybiraków i Rataja. Pod Olsztynem budowane jest kolejne. Znajdzie się ono w ciągu ul. Bartąskiej w miejsce dotychczasowego skrzyżowania z ul. Stawigudzką i Złotą.

BRAK KOMENTARZY