W Olsztynie brakuje szczepionek dla seniorów

0
949
Od prawej: Anna Wasilewska, Joanna Misiewicz i Janusz Cichoń

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencje prasowej, podczas, której przedstawili, jak wygląda sytuacja dotycząca szczepień.

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na to, że nadejdzie czas, w którym będziemy mogli przyjąć szczepienie i dzięki temu nasze życie będzie już normalne. Są jednak ogromne problemy z tymi szczepieniami. Dzisiaj minister Dworczyk mówi o tym, że zaprasza na spotkanie w sprawie Narodowego Programu Szczepień. Owszem nigdy nie jest za późno, tylko że partia rządząca nie chce z nami współpracować w tym temacie– mówiła poseł Anna Wasilewska.

W samym Olsztynie brakuje szczepionek- Dzisiaj mamy pierwszy dzień szczepień w naszej poradni. Wchodzą i wychodzą pacjenci, którzy już zostali zaszczepieni. Zaczęliśmy szczepienia kilka minut po ósmej. Z przykrością muszę stwierdzić, że mamy tylko 30 szczepionek na cały tydzień. Powołaliśmy dwa zespoły szczepienne, ponieważ docierały do nas informacje, że jedna poradnia będzie mogła zrobić nawet 400 szczepień tygodniowo. Te dwa zespoły, które my mamy, mogłyby zaszczepić pewnie około 300 osób tygodniowo. My zaszczepiliśmy tylko 30 osób i teraz tydzień będziemy musieli czekać na dostawę kolejnej dawki szczepionki, a mamy ponad 1000 pacjentów zapisanych na szczepienie – powiedziała Joanna Misiewicz, olsztyńska radna oraz lekarz z przychodni Pantamed.

Poseł Janusz Cichoń dodał natomiast, że rząd zaniedbał sprawę zakupu szczepionek. Owszem 15 grudnia Polska kupiła 16 mln dawek, ale 29 grudnia Unia Europejska podpisała umowę na dodatkowe 100 mln dawek. My już w tym nie uczestniczyliśmy. Obecnie powinniśmy mieć 51 milionów dawek szczepionki, a mamy 41 milionów.

Przypomnijmy, że na szczepienia na razie czekają seniorzy w wieku 80+, a już trwają także zapisy dla osób po 75 roku życia.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY