Utonięcie w powiecie działdowskim

0
482

Sprzyjająca pogoda, początek długiego weekendu. Choć dla wielu osób wypoczynek trwa nadal, dla 19-latka z powiatu nowomiejskiego, niestety już się zakończył tragicznie. Utonął podczas kąpieli w jeziorze Hartowieckim.

Jak ustalili wstępnie policjanci, w czwartek (8.06.2023 r.) w Boże Ciało, 19-latek przyjechał z kolegami nad jezioro Hartowieckie w gminie Rybno. Wspólnie pływali na rowerze wodnym, a następnie przypłynęli na brzeg. Trzech młodych mężczyzn pozostało na plaży by odpocząć, natomiast ich 19-letni kolega postanowił popływać w jeziorze.

Było to około godziny 16:00. Po pewnym czasie zaniepokojeni nieobecnością kolegi, nie mogąc wypatrzeć go na jeziorze mężczyźni postanowili zaalarmować służby ratunkowe. Na miejscu działania prowadziły jednostki Straży Pożarnej, dwie łodzie na wodzie oraz nurek z Państwowej Straży Pożarnej z Iławy.

Po odnaleziemiu mężczyzny, ratownicy przystąpili do reanimacji, jednak mimo długo trwającej akcji, nie udało przywrócić się czynności życiowych 19-latkowi.
Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzi policja.

BRAK KOMENTARZY