Tymczasowy areszt za rozbój na kobiecie

0
287

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 28-latek, który dokonał rozboju. Mężczyzna miał zaatakować kobietę w jednym z lokali na terenie Olsztyna i ukraść pieniądze. 

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności rozboju, do którego doszło w jednym z lokali rozrywkowych na terenie miasta.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że w piątek (26.01.2024) mężczyzna wykorzystując nieuwagę osoby tam pracującej, nagle ją zaatakował. Agresor zaczął ją uderzać, a następnie kopać po ciele oraz dusić. Następnie związał ręce pokrzywdzonej i ukradł prawie 4 tysiące złotych, po czym oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjno-rozpoznawczych szybko wpadli na trop sprawcy przestępstwa. Już po kilkunastu godzinach od zdarzenia, został on zatrzymany na terenie Olsztyna.

Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Olsztyna. W trakcie czynności przy mężczyźnie znaleziono dwa woreczki z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to metamfetamina, którą przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Ponadto policjanci odzyskali większość skradzionej gotówki.

28-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut rozboju. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

BRAK KOMENTARZY