Tramwaje Olsztyn. Odliczanie do zamknięcia ważnych ulic

0
1333

Znane są ostateczne ustalenia w sprawie organizacji ruchu na Pieczewie w związku z planowaną budową linii tramwajowej. Podobnie, jak na al. Piłsudskiego kierowców będą czekać ciężkie chwile.
Koniec lipca to najbardziej prawdopodobny początek prac przy budowie nowej, tramwajowej infrastruktury.Trwają prace przy przygotowaniu organizacji ruchu na ten czas.

Nowa trakcja połączy os. Pieczewo z centrum Olsztyna – będzie wieść ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. To łącznie około sześciu kilometrów podwójnego torowiska oraz węzeł przesiadkowy przy Wysokiej Bramie.

Opracowywane są też dokładne organizacje ruchu w przypadku wyłączeń m.in. ul. Wilczyńskiego od pętli w Pieczewie do skrzyżowania z Krasickiego czy al. Piłsudskiego między Głowackiego a Mazowieckiego.
W przypadku Pieczewa, ul. Wilczyńskiego zostanie zamknięta na odcinku od Krasickiego do pętli Pieczewo. Aby ułatwić przemieszczanie się wykonawca wybuduje tymczasowe ronda na skrzyżowaniach Wilczyńskiego/Krasickiego, Krasickiego/Świtycz-Widackiej, Witosa/Kubusia Puchatka
Dla mieszkańców bloków Wilczyńskiego 2 zostanie oddana do użytku nowa droga łącząca się z Turkowskiego. Wzdłuż Świtycz-Widackiej i odcinka Gębika wprowadzony zostanie zakaz parkowania. Samochody będą mogły parkować tylko w zatokach postojowych.
Aby zrekompensować brak miejsc parkingowych ZDZIT przygotował miejsca parkingowe wzdłuż ul. Krasickiego.
Powstanie linia autobusowa dowożąca pasażerów z tymczasowej pętli na skrzyżowaniu Gębika/Wilczyńskiego do przystanku końcowego na wysokości bloków Krasickiego 9. Tam będzie można wsiąść do autobusów jadących w kierunku centrum

BRAK KOMENTARZY