Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 16

0
80
Miejsce wypadku

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na DK-16 (28km, 2hm) na wysokości miejscowości Rzeck. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego opla na prostym odcinku drogi w pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym wraz z cysterną. Niestety, kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierujący pojazdem ciężarowym z niegroźnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Dziś (31.07.2020) około godziny 6:30 na drodze krajowej nr 16 na wysokości m. Rzeck doszło do wypadku dwóch aut – ciężarowego dafa i osobowego opla, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 20-letni kierowca auta osobowego. 53-letni mężczyzna siedzący za kierownicą auta ciężarowego trafił do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe, m.in. Policja, Straż Pożarna oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. W czynnościach uczestniczy również prokurator a także policyjny technik kryminalistyki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym oplem, który jechał w kierunku Biskupca, na prostym odcinku drogi w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na przeciwną stronę jezdni, po której w kierunku Olsztyna poruszał się ciężarowy daf wraz z cysterną. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca ciężarowego dafa w celu uniknięcia zderzenia używał świateł drogowych oraz sygnału dźwiękowego – zjechał również maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, lecz mimo to nie udało mu się uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem.

53-letni kierowca pojazdu ciężarowego w chwili zdarzenia był trzeźwy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ