Indykpol AZS Olsztyn weźmie udział w turnieju na piasku

0
101

Nietypowo, bo od gry na piasku, wracamy do rywalizacji pod siatką. W niedziele Zielona Armia weźmie udział w turniej eliminacyjny Pre Zero Grand Prix w Warszawie!

Ostatni mecz ligowy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali 11 marca. Akademicy pokonali na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. Po ponad półrocznej przerwie od zmagań pod siatką i miesiącu przygotowań do nowego sezonu, Indykpol AZS Olsztyn wraca do gry.

Już w niedzielę, 2 sierpnia, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur weźmie udział w nowym projekcie Polskiej Ligi Siatkówki – PreZero Grand Prix PLS, które ma wynagrodzić kibicom, mediom czy sponsorom, przedwczesne zakończenie sezonu ligowego. Rywalizacja z zamkniętych hal, zostanie przeniesiona na otwartą przestrzeń, czyli gorące, piaszczyste boiska.

Barwy Indykpolu AZS Olsztyn w turnieju PreZero Grand Prix będą reprezentować: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Jakub Czerwiński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba, Jakub Ciunajtis i Wojciech Żaliński.  – Cieszę się, że w końcu wrócimy do zmagań. Potrzebujemy tego jak tlenu, sportowiec z krwi i kości żyje z adrenaliny oraz rywalizacji z przeciwnikami– przyznaje Wojtek Żaliński, który podczas niedzielnego turnieju będzie pełnił rolę kapitana drużyny. – Choć obecnie nie jesteśmy w optymalnej formie, to cieszę się, że jest jakakolwiek możliwość zmierzenia się z drużynami, z którymi już niedługo przyjdzie walczyć nam w rozgrywkach ligowych

Przypomnijmy najważniejsze zasady. Na boisku będzie mogło przebywać nie dwóch, a aż czterech zawodników.  Zespół może składać się z maksymalnie 8 zawodników i 5 członków sztabu szkoleniowego. Drużyny będą mieć możliwość nieograniczonej liczby zmian, a także prawo do dwóch przerw na żądanie. Sety będą rozgrywane do 25 punktów, a spotkania będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. Gdy zajdzie potrzeba wyłonienia zwycięzcy w tie-breaku, toczyć się on będzie do 15 punktów.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zostali przydzieleni do grupy “B”.  Miejscem zmagań będą piaszczyste boiska Monta Beach Volley Club w Warszawie. Zielona Armia zmierzy się z: Ślepsk Malow Suwałki (godz. 11:00), PGE Skra Bełchatów (14:00) i Krispol Września (15:30). Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia w Gdańsku, awansują dwie najlepsze drużyny.

– Poziom gry w hali jest nie do końca adekwatny do tego, jak dana drużyna będzie prezentować się na piasku. Oprócz podobnej masy piłki czy wymiarów boiska, to specyfika gry jest zupełnie inna. Będziemy się tego uczyć na żywym organizmie, mam nadzieję, że z pozytywnym rezultatem – mówi z uśmiechem Żaliński.

 

BRAK KOMENTARZY