Tragiczny weekend na Warmii i Mazurach

0
216

W miniony weekend (12-15.08.2022r.) policjanci z Warmii i Mazur odnotowali 13 wypadków, w których 22 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze byli wzywani do 2418 kolizji drogowych i ujawnili 50 nietrzeźwych kierujących. Były też utonięcia. 

W sobotę (13.08.2022) 47-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego wypłynął na jezioro Pluszne Wielkie (gmina Stawiguda) deską typu SUP. Z relacji świadków wynika, że w pewnym momencie miał on stracić równowagę i wpaść do wody. Po chwili mężczyzna zniknął pod jej taflą. Natychmiast do ratowania przystąpiły osoby znajdujące się na brzegu jeziora, którym jednak nie udało się odnaleźć mężczyzny.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, które prowadziły poszukiwania. W działaniach uczestniczyli policyjni wodniacy, strażacy płetwonurkowie. Działania koordynowane były przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wykorzystywano również specjalistyczny sprzęt w tym m.in. drony i łodzie. Łącznie w czasie długiego weekendu w województwie warmińsko-mazurskim utonęły trzy osoby: w sobotę 45-letnia kobieta, w niedzielę dwóch mężczyzn

W niedzielę strażacy używając sonar odnaleźli ciało mężczyzny. Odnalezione je na głębokości ok. 10 metrów. Tożsamość mężczyzny została potwierdzona. Okazał się nim 47-letni zaginiony mężczyzna. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. W czynności brał udział osobiście prokurator. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W poniedziałek (15.08.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch skuterów wodnych na Jeziorze Ukiel, w skutek którego jedna osoba trafiła do szpitala. Jest to 23-letni kierujący skuterem marki Sidu. Drugim ze skuterów kierował 21-letni mężczyzna. Obaj nie potrafili jednoznacznie wskazać w jaki sposób doszło do zdarzenia na wodzie.

W niedzielę (15.08.2022r.) w Niechłonin policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. Samochodem kierował 32-letni mieszkaniec Mławy. Poddany badaniu stanu trzeźwości, okazało się, że spożywał wcześniej alkohol. Miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie elektronicznie prawo jazdy.

BRAK KOMENTARZY