Tragedia podczas akcji ratowniczej strażaków

0
482

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem wozu straży pożarnej doszło na terenie gminy Rybno pod Działdowem.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Dębień – Rumian w gminie Rybno. Prowadzona była tam akcja ratownicza z udziałem m.in. jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący wozem strażackim z OSP Rumian 30-latek, podczas manewru cofania najechał na swojego 48-letniego kolegę, który wysiadł z pojazdu i stanął za nim. Mężczyzna z urazem miednicy został przetransportowany do szpitala w Działdowie na badania.

-Niestety, mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Na miejscu był obecny również 52-letni dowódca zastępu z OSP Rumian. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku – informuje Justyna Nowicka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

Śmierć ta poruszyła innych strażaków. -Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej braci strażackiej składa kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłego. Cześć Jego pamięci! – czytamy na profilu społecznościowym Państwowej Straży Pożarnej.

BRAK KOMENTARZY