Świecenia Kapłańskie w Archidiecezji Warmińskiej

0
234

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie abp Józef Górzyński udzielił święceń prezbiteratu czterem diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie.

Podczas liturgii święceń abp Górzyński namaścił dłonie prezbiterów, przekazał im również hostię oraz kielich. Od tej chwili nowo wyświęceni kapłani tworzą z biskupem jedno grono kapłańskie. Przyrzeczenie posłuszeństwa i pocałunek pokoju oznaczają, że biskup uważa ich za swoich współpracowników, synów, braci i przyjaciół, a oni ze swojej strony powinni okazywać mu miłość i posłuszeństwo.

– Motyw powołania kapłańskiego to przede wszystkim potrzeba duchowa ludu Bożego. Wybiera Chrystus, On posyła i On także jest mistrzem, który prowadzi na drodze dojrzewania do tej decyzji – mówił na początku Mszy św. metropolita warmiński.

– Wszystkim głoście słowo Boże, które sami z radością przyjęliście. Rozważajcie prawo Boże, wierzcie w to, co przeczytacie, nauczajcie tego, w co uwierzycie, i pełnijcie to, czego innych będziecie nauczać – mówił abp Górzyński. Przypomniał również, że nowi kapłani zostali z ludzi wzięci i dla ludzi ustanowieni, by pomagać innym w dążeniu do Boga.

Na zakończenie uroczystej Mszy święceń neoprezbiterzy otrzymali dekrety kierujące ich do pracy w parafiach naszej archidiecezji:

  • ks. Bartosz Budny – parafia Miłosierdzia Bożego w Olsztynie
  • ks. Krzysztof Dzikowski – parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie
  • ks. Krzysztof Wołoszyn – parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Szczytnie
  • ks. Wojciech Wrąbel – parafia św. Anny w Barczewie

ŹRÓDŁO: Archidiecezja Warmińska

BRAK KOMENTARZY