Student z Olsztyna wśród przemytników migrantów

0
339

Tylko dzisiaj policjanci zatrzymali po pościgach dwie grupy imigrantów. Jeden z kierowców uciekał przez prawie 30 kilometrów i został zatrzymany na krajowej “ósemce”.

W citroenie jumperze znaleziono 15 osób. Policja apeluje, aby kierowcy zachowywali szczególną ostrożność, gdy widzą taki pościg.

Do pierwszego zatrzymania doszło nad ranem na krajowej “ósemce” w Rzędzianach. Wcześniej kierowca nie zatrzymał się do kontroli w miejscowości Grabówka przed Białymstokiem.

Policjanci ruszyli w pościg, kurier przejechał cały Białystok i udało się go zatrzymać dopiero ponad 20 kilometrów dalej. Okazało się, że za kierownicą siedział obywatel Gruzji, a w miejscu ładunkowym samochodu dostawczego było 15 osób. Wszyscy to prawdopodobnie obywatele Syrii. Ich tożsamość weryfikują pogranicznicy. Kierowca został zatrzymany.

Do pościgu doszło też na drodze lokalnej między Michałowem a Nową Wolą – kilkanaście kilometrów od granicy. Kierowca – obywatel Palestyny – przewoził sześciu imigrantów. Takich zatrzymań w ostatnich dniach było więcej.

Policjanci z Oddziału Prewencji z Olsztyna, którzy patrolują podlaskie drogi, po pościgu zatrzymali kierowcę mazdy 5. Za kierownicą był Ukrainiec, w środku było 10 imigrantów.

W Siemiatyczach kierowca peugeota nie zatrzymał się do kontroli granicznej, potem w czasie pościgu zderzył się z nieoznakowanym radiowozem i próbował uderzyć też inny policyjny samochód. Okazało się, że za kierownicą siedział Albańczyk, który wiózł 7 migrantów.

Niebezpiecznie wyglądał pościg, który rozegrał się m.in. na ulicach Białegostoku. 22-letni mieszkaniec Szwecji, obywatel Iraku, uciekał audi Q5 przed policją, mając na liczniku ponad 200 kilometrów na godzinę. Wcześniej mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Michałowie. Okazało się, że w samochodzie przewoził 6 imigrantów, z czego 2 w bagażniku.

Z nieoficjalnych informacji naszego reportera wynika, że za kierownicą siedział student wydziału medycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

ŹRÓDŁO: RMF FM

 

BRAK KOMENTARZY