Znamy „Podwórka z Natury” na 2019 rok

0
240

Wiemy już jakie podwórka zmienią swoje oblicze w nadchodzącym roku. Wybrano trzy takie miejsca.

Spośród pięciu zgłoszeń mieszkańców, powołana przez Prezydenta Olsztyna Komisja wyłoniła trzy, które zostały najlepiej ocenione pod kątem następujących kryteriów:możliwości realizacyjne;możliwości zgłoszonego podwórka w zakresie pełnienia funkcji centrum lokalnego, służącego integracji i rekreacji mieszkańców;uzasadnienie zawarte w zgłoszeniu, mające na celu przekonanie, że społeczności lokalnej potrzebne jest podwórko.

W przyszłym roku możliwość zainicjowania zmian w swoim miejscu zamieszkania będą mieli mieszkańcy następujących podwórek:Podwórko w narożniku ulic Kruka i Mazurskiej; Podwórko u zbiegu ulic Żeromskiego i Sienkiewicza, po stronie targowiska;Podwórko pomiędzy ulicami Puszkina i Małeckiego, w niedalekim sąsiedztwie Zaułka Optymistów

Zanim jednak przejdziemy do nowej edycji, będzie miało miejsce podsumowanie „Podwórek z Natury 2018”. Spotkanie w sąsiedzkiej atmosferze odbędzie się 8 grudnia (sobota) o 11:00 w Muzeum Nowoczesności (ul. Knosały 3B).  Podczas spotkania zaprezentowane zostaną tegoroczne dokonania mieszkańców Zaułka Opytymistów, Małego Bronxu i Żeromskiego.

.

BRAK KOMENTARZY