Premiera spektaklu “Fru-Fru” w Olsztyńskim Teatrze Lalek

0
378
fot. Paweł Strzelec

Już w niedzielę (12.05) na deskach Olsztyńskiego Teatru Lalek będzie miała miejsce premiera spektaklu pt. Fru-Fru.

“Fru-Fru” będzie opowieścią inicjacyjną. W metaforyczny sposób opisuje dorastanie dziecka. To historia poznawania świata i siebie oraz mierzenia się z pierwszymi wyzwaniami i rozczarowaniami. Twórcy przygotowali spektakl z użyciem nietypowych lalek i nowoczesnych form plastycznych dedykowany jest dzieciom od 4 roku życia.

Spektakl powstał na motywach książki „Metamorfoza Fru-Fru” – Mnie urzekła książka i potencjał w niej zawarty. Podstawą spektaklu jest właśnie książka, ale adaptacja to już autorski pomysł reżysera. Sam spektakl bardzo dużo dopowiada, do tego, co możemy w książce przeczytać – mówi Andrzej Bartnikowski, Dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Sam spektakl ma być pokazany w sposób bardzo czytelny dla dzieci- Tekst w książce jest oparty na kilku zdaniach, więc tak naprawdę trzeba było napisać go od nowa. Dużo w tym spektaklu gramy obrazkami, plastyką czy muzyką. Chcemy, żeby było to czytelne dla dzieci, ale aby nie wszystko zostało wprost pokazane. Mam nadzieję, że również rodzice znajdą coś dla siebie w tym spektaklu – powiedziała Karolina Maciejaszek, reżyser i scenarzystka spektaklu.

Podczas spektaklu widzowie będą towarzyszyć “Fru-Fru” w poznawaniu świata i dojrzewaniu. Za pomocą tego autorzy chcą pokazać również, jak dziecko widzi świat.

Spektakl “Fru-Fru” znajdzie się w repertuarze Olsztyńskiego Teatru Lalek od niedzieli (12.05).

Fotorelacja z próby (fot. Paweł Strzelec):

 

BRAK KOMENTARZY