Koncert „PRESTO PRESTO”

0
2025

W sobotni wieczór zabytkowe wnętrza Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim wypełniły się dźwiękami fletu, gitary i fortepianu w efekcie koncertu Dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie. 


Przed zgromadzoną publicznością wystąpili: Julita Burzyńska  i Jacek Biernat z klasy fletu – tegoroczni maturzyści oraz Dorian Baca z klasy gitary, który w czerwcu broni swój licencjat z filologii angielskiej. Akompaniowała im Natalia Klykowa. Podczas koncertu młodzi i bardzo zdolni uczniowie zaprezentowali przekrój muzyki różnych epok.  Zagrali utwory, które już wkrótce (presto) przedstawią na egzaminach dyplomowych.
W ich wykonaniu zgromadzeni wysłuchali kilkunastu utworów kompozytorów tworzących w okresie od baroku do współczesności m. in. M. Blaveta, F. Tarregi, H. Villa-Lobos, M. Pasiecznego.
Pierwsze wykonanie rozpoczął subtelny dźwięk fletu, który wprowadził słuchających w podniosły nastrój. Podczas grania poszczególnych utworów każdy ze słuchaczy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło romantycznych dźwięków, mocnych brzmień i delikatnych nut. Różnorodne dźwięki wydobywane z instrumentów pozwoliły delektować  się pięknymi utworami. Występujące kolejno kompozycje w wykonaniu młodych instrumentalistów  brzmiały cudownie w klimatycznej sali Oranżerii. Artyści przekazali słuchaczom bogatą gamę emocji i wrażeń, jak chociażby nostalgię, smutek, radość czy witalność. Odwagi bohaterom dodawały rodziny, przyjaciele i wszyscy kochający muzykę – poruszeni ich świeżością, zaangażowaniem i autentycznością wykonań.

BRAK KOMENTARZY