Olsztyn z nagrodami dla najlepiej oświetlonej gminy

0
389

Z trzema nagrodami wrócił po środowej (13.03) uroczystości wiceprezydent Olsztyna, Ryszard Kuć, który reprezentował miasto na XXVII Międzynarodowych Targach Światło 2019.

Miasto Olsztyn może stanowić wzór profesjonalnego i kompleksowego podejścia do problemu oświetlenia ulic na terenie aglomeracji miejskiej – mówił Marek Orłowski, prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego – Komisja w ten sposób doceniła i uhonorowała działania władz gminy, które traktują inwestycje oświetleniowe jako ciągły proces kształtowania przestrzeni miejskiej.

Nagrodę specjalną  w kategorii „Najlepiej oświetlonej gminy i miasta 2018 roku” Olsztyn dostał za Masterplan Oświetlenia i Iluminację Głównej Trasy Spacerowo-Handlowej (od Dworca Głównego do Al. Starej Warszawskiej) oraz dalszą rozbudowę systemu sterowania oświetleniem na terenie miasta Olsztyn.

Nagroda została wręczona 13 marca w Warszawie. I nie była jedynym wyróżnieniem w dziedzinie oświetlenia miasta. Olsztynowi przyznano także II miejsce w kategorii „Oświetlenie dróg i terenów publicznych” za: przebudowę ul. Płoskiego i dojazd do węzła Obwodnicy Jaroty, oświetlenie ulic lokalnych na zapleczu Knosały oraz węzła przesiadkowego z rondem na Placu Bema. Doceniono także iluminację I Liceum Ogólnokształcącego, przyznając Olsztynowi II miejsce w kategorii „Iluminacja obiektów publicznych, prywatnych oraz sektorów sakralnych”.

BRAK KOMENTARZY