Spadający lód zranił kierowcę

0
323

Do tego groźnego zdarzenia doszło na jednej z dróg pod Działdowem. 

W kalendarzu marzec. Pogoda o tej porze roku bywa zmienną. Po kilku dniach ciepła i dodatniej temperatury nocą powróciły przymrozki i opady śniegu w ciągu dnia. Nagromadzony na pojeździe zamarzający śnieg i lód, powinien zostać usunięty, zanim ruszymy w drogę.

W przeciwnym wypadku warstwa spadającego w czasie jazdy lodu może stanowić poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a nawet przyczynić się do nieszczęścia.

W poniedziałek (18.03.2024 r.) policjanci prewencji i ruchu drogowego z Działdowa pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Na trasie Działdowo – Wysoka, na wysokości miejscowości Pierławki, z pojazdu ciężarowego renault spadła tafla lodu na jadący z naprzeciwka pojazd ciężarowy mercedes.
W wyniku tego zdarzenia w tym ostatnim pękła przednia szyba, a kierujący tym pojazdem 41-latek, z obrażeniami twarzy i oczu, został przewieziony karetką do szpitala w Działdowie, do hospitalizacji.  Kierujący renaultem, 64-latek, był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

 

BRAK KOMENTARZY