Samorządy z bezpłatną i zeroemisyjną komunikacją

0
393

Kętrzyn z bezpłatną i elektryczną komunikacją

Od początku 2023 r. Kętrzyn zapewnia mieszkańcom bezpłatną i zeroemisyjną komunikację miejską. Samorząd wykonał milowy krok w tym kierunku, inwestując w cztery elektryczne autobusy Yutong, które dostarczyła firma Busnex Poland. Start bezpłatnej komunikacji w Kętrzynie poprzedziła dyskusja z mieszkańcami na temat rozkładu jazdy, tras i lokalizacji przystanków.

– Cieszę się, że na Warmii, Mazurach i Powiślu nasi samorządowcy w swoich miastach coraz częściej inwestują w elektryczne autobusy – przyznał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – A siatka połączeń związanych z elektromobilnością powiększa się w naszym regionie z miesiąca na miesiąc. To pozwala na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i niweluje ich niekorzystne dla świata konsekwencje. Wszak naszym obowiązkiem jest dążenie do zrównoważonego rozwoju, ochrona jakości oraz integralności środowiska naturalnego. Rozwój elektromobilności to również silny trend ze względu na walory ekonomiczne.

Zakup zeroemisyjnego taboru oraz infrastruktury do jego ładowania został natomiast zrealizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 6,4 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 Dzięki realizacji tego projektu modernizujemy nie tylko tabor kętrzyńskich autobusów, ale także siatkę połączeń, dzięki czemu komunikacja miejska będzie bardziej dostępna. Mamy nadzieję, że to zachęci mieszkańców do pozostawienia aut i podróży bezpłatnym, zeroemisyjnym transportem zbiorowym, co na pewno będzie miało zbawienny wpływ na jakość powietrza w mieście – zaznaczył burmistrz Kętrzyna, Ryszard Niedziółka.

BRAK KOMENTARZY