Sąd zajmie się sprawą grupy mężczyzn oskarżonych o uwięzienie kobiety ze szczególnym udręczeniem

0
321
Budynek Sądu Okręgowego w Olsztynie

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył terminy rozpraw w sprawie siedmiu mężczyzn oskarżonych o uwięzienie kobiety ze szczególnym udręczeniem. Początek procesu planowany jest na 6 lutego 2024 r.

Pod koniec listopada ub. roku do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko siedmiu mężczyznom oskarżonym między innymi o uwięzienie kobiety połączone ze szczególnym jej udręczeniem. Do zdarzenia tego miało dojść w okresie od 4 do 5 lutego 2023 r. w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratora, pokrzywdzona kobieta w dniu 4 lutego 2023 r. przebywała w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. W lokalu tym oprócz pokrzywdzonej obecni byli także oskarżeni. Początkowo w zgodzie spożywali wspólnie alkohol, jednakże po pewnym czasie mężczyźni stali się agresywni wobec kobiety. W pewnym momencie oskarżeni mieli ze szczególnym udręczeniem pozbawić pokrzywdzoną wolności, zakazując jej opuścić mieszkanie i zamykając drzwi wejściowe na klucz. Następnie oskarżeni mieli między innymi dotkliwie pobić i ze szczególnym okrucieństwem zgwałcić przetrzymywaną w domu kobietę. Dopiero następnego dnia – w godzinach wieczornych – pokrzywdzona mogła opuścić mieszkanie, w którym była przetrzymywana.

Pokrzywdzona doznała między innymi obrażeń głowy i twarzy, które to naruszyły czynności narządu ciała oraz rozstrój jej zdrowia na okres powyżej 7 dni.

Jeden z wyżej wskazanych mężczyzn przesłuchany w toku śledztwa w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się do przedstawionego mu zarzutu, natomiast pozostali mężczyźni nie przyznali się do winy.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył trzy terminy rozpraw w tej sprawie, tj. na dzień 6, 7 i 8 lutego 2024 r.

Wszyscy oskarżeni są tymczasowo aresztowaniinformuje Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie,Adam Barczak,Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

BRAK KOMENTARZY