Rozpoczęły się szczepienia w biskupieckim szpitalu

0
81
Szpital Powiatowy w Biskupcu

W pierwszej kolejności zaszczepią swój personel, a następnie innych pracowników sektora ochrony zdrowia (przychodni czy aptek).4 stycznia, w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu rozpoczęto podawać szczepionkę przeciw COVID-19. Do szczepienia zapisało się prawie 300 pracowników.

Szczepionki przeciw COVID-19 trafiły do tzw. szpitali węzłowych, także do Szpitala w Biskupcu. To tu wczoraj zaszczepiono pierwsze osoby z personelu medycznego, jak również niemedycznego. Na liście chętnych do przyjęcia szczepionki jest 272 pracowników szpitala oraz ponad 120 osób spoza tej placówki. Jedną z pierwszych zaszczepionych jest Aleksandra Liżewska, kierownik Działu Kontraktowania Rozliczeń i Statystyki Medycznej Szpitala Powiatowego w Biskupcu.

Szczepię się, bo pozwoli mi to uchronić się przed niebezpieczeństwem tej choroby. Uważam, ze szczepienia pomogą powrócić nam do normalności. Szczepiąc się, możemy zyskać wewnętrzny spokój. Do tej pory wygrywaliśmy tylko z tymi chorobami zakaźnymi, na które wynaleziono szczepionkę. Mam nadzieję, że tak samo będzie z koronawirusem. Uważam, że należy bać się choroby, a nie szczepionki, bo ta jest jedynym sposobem na walkę z pandemią – przekonuje Aleksandra Liżewska. – Jesteśmy najbardziej narażeni na chorobę, dlatego też zdecydowałam się na szczepienie. Dzięki niemu uchronię siebie, ale też bliskich, a w szczególności moich starszych rodziców. Ta szczepionka nie daje 100-procentowej odporności, ale powoduje, że przebieg choroby jest dużo łagodniejszy – dodaje zaszczepiona pielęgniarka.

BRAK KOMENTARZY