Rolnicy znęcali się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem

0
377

Do Sadu Rejonowego w Piszu wpłynął akt oskarżenia przeciwko rolnikom oskarżonym o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami gospodarskimi. 

Oskarżeni to Ewa P. i Wojciech P. Oboje prowadzili w jednej z miejscowości w gminie Pisz gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka.

Według ustaleń prokuratora, oboje oskarżeni w okresie od września 2021 r. do 19 sierpnia 2022 r. znęcali się ze szczególnym okrucieństwem nad co najmniej 90 zwierzętami gospodarskimi – bydłem.

Traktowali zwierzęta w niehumanitarny sposób, nie zapewniając im opieki weterynaryjnej i pielęgnacyjnej. Utrzymywali je bez dostępu do odpowiedniej karmy i bez stałego dostępu do wody, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa oraz w warunkach uniemożliwiający im odpoczynek. Następstwem szeregu zaniedbań ze strony oskarżonych była śmierć co najmniej 46 zwierząt, w tym cieląt.

– Opis czynu zarzuconego oskarżonym jest wyjątkowo drastyczny – podkreślają śledczy.

Rozpoczęcie procesu Ewy P. i Wojciecha P. planowane jest na 21 listopada 2022 r.

Oboje oskarżeni będą odpowiadali przed Sądem z wolnej stopy. Sąd Rejonowy w Piszu w dniu 11 października 2022 r. uchylił stosowane wobec oskarżonych tymczasowe aresztowanie i w jego miejsce zastosował dozór policji, połączony m.in. z zakazem kontaktowania się ze świadkami występującymi w tej sprawie. – Zdaniem sądu, utrzymywanie tymczasowego aresztowania w sytuacji zgromadzenia wszystkich dowodów w sprawie, nie jest już konieczne – zaznacza Adam Barczak, rzecznik do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie

BRAK KOMENTARZY