Przystanki w Olsztynie ponownie będą dezynfekowane

0
103

Blisko 300 wiat przystankowych na terenie Olsztyna zostanie zdezynfekowanych. Specjaliści użyją środka bakterio- i wirusobójczego.

Prace zlecone przez Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie rozpoczną się nocy z 5 na 6 września 2020 roku (z soboty na niedzielę) i będą prowadzone przez zewnętrzną firmę.

– Dezynfekcja będzie się odbywać w godzinach wieczornych i wykonywana będzie przez pracowników wyposażonych w stroje ochronne oraz specjalistyczny sprzęt – mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – W pierwszej kolejności dezynfekcja została zlecona na przystankach zlokalizowanych w centrum miasta oraz w sąsiedztwie olsztyńskich szpitali.

Przypominamy, że w związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, codziennie dezynfekowane są pojazdy komunikacji miejskiej. Zadanie to wykonywane jest przez operatorów świadczących usługi dla Gminy Olsztyn.

Dezynfekcji poddawane są zarówno poręcze, oparcia foteli, kasowniki, jak również przeszło 200 biletomatów mobilnych zamontowanych w pojazdach. Dezynfekowane są także biletomaty stacjonarne.

BRAK KOMENTARZY