Promocja oficerska Absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

0
1395

W Szczytnie odbyła się uroczysta promocja oficerska Absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mianowano 194 policjantów i 43 policjantki, absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, na pierwszy stopień oficerski policji.

Przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości mianowania policjantów na pierwszy stopień oficerski, wraz z Wiceministrem Ministwerstwa Spraw Wewnetrznych i Administracji  Błażejem Pobożym, komendantem głównym Polskiej Policji  – gen. insp. Jarosławem Szymczykiem i komendantem-rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – insp. Iwoną Klonowską, wojewoda Artur Chojecki złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą policjantów zamordowanych w Kalininie.

Złożeniem meldunku, podniesieniem flagi państwowej na maszt oraz odśpiewaniem hymnu RP zainaugurowano uroczystą promocję mianowania absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji.

– Gratulując funkcjonariuszom, którzy powiększają dzisiaj korpus oficerów, pragnę przekazać Państwu wyrazy uznania, szacunku i sympatii. Chcę podkreślić, że sprawnie działająca Policja jest niezbędna do właściwego funkcjonowania państwa i życia jego obywateli. Dziękuję za ofiarną, profesjonalną służbę” – powiedział wojewoda Artur Chojecki. 

 

BRAK KOMENTARZY