Pracowita emerytura służbowych samochodów

0
1737
Hyundai dla Powiatowej Szkoły Muzycznej od lewej: wicedyrektor Ewa Giska, starosta Andrzej Abako, dyrektor Janusz Ciepliński.

To, że coś jest nieco starsze, nie oznacza, że nie może dalej służyć społeczeństwu i… zwierzętom. Przykładem niech będą pojazdy służbowe powiatu olsztyńskiego i jego jednostek.

Udało nam się pozyskać środki z Programu Operacyjnego „Rybactwo i morze” na zakup nowych samochodów, więc nasza jednostka będzie miała zabezpieczony tabor. Z kolei nasza Skoda to auto, które w tej chwili nie jest wykorzystywane, więc mogliśmy przekazać je powiatowi, by nadal służyło społeczeństwu mówi Szczepan Worobiej, komendant Państwowej Straży Rybackiej w Olsztynie.

Kluczyki do Skody 3U Superb 1,8T, która przez ostatnie lata pełniła służbę w straży rybackiej trafiły kilka dni temu do rąk starosty olsztyńskiego Andrzeja Abako. Ale tylko na chwilę, bo wkrótce rozpocznie pracę w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. – Samochód ma dwanaście lat i spory przebieg, ale był odpowiednio serwisowany, więc powinien jeszcze kilka lat posłużyć. W PCPR z pewnością się przyda i będzie dobrze wykorzystany, bo Centrum opiekuje się ponad dwustu rodzinami zastępczymi i czterema Domami dla Dzieci na terenie całego naszego powiatu. W ich imieniu chciałbym podziękować za ten dar panu komendantowi strażymówi starosta Abako.

Skoda od Państwej Straży Rybackiej od lewej: starosta Andrzej Abako i komendant PSR Szczepan Worobiej

W związku z zakupem nowego samochodu (wieloosobowa Toyota proace verso) obsługującego służbowe wyjazdy „w teren” pracowników olsztyńskiego starostwa, a także powiatowych radnych, „zwolniony z pracy” został użytkowany do tej pory, wysłużony już, Hyundai ix35. Ale i on nie trafi na samochodową emeryturę, gdyż został przekazany Powiatowej Szkole Muzycznej I st. w Dywitach.

Nasza szkoła działa w pięciu miastach (przyp. Dywity, Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Olsztynek), więc siłą rzeczy musimy się przemieszczać pomiędzy nimi. Pojazdem służbowym przewozimy też nauczycieli na różnego rodzaju warsztaty, czy koncerty. A mowa jest o kilkudziesięciu koncertach rocznie. Musimy na nie przewieźć sprzęt – instrumenty, często duże jak wiolonczela, kontrabas, pianino elektryczne, pulpity na nuty. Jesteśmy bardzo wdzięczni, bo to duża pomoc, ale i oszczędność, bo nie musimy już wynajmować busów i płacić prywatnym firmomtłumaczy Janusz Ciepliński, dyrektor PSM w Dywitach.

Ta darowizna zaskutkowała jeszcze jednym „samochodowym” transferem. Stanowiąca mienie szkoły leciwa, ale ciągle jeszcze „na chodzie” Skoda Fabia mogła zostać przekazana innym służbom. Wybór padł na działającą „po sąsiedzku” ze szkołą – Fundację Albatros, która w Bukwałdzie prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich. Tu trafiają ranne i chore zwierzęta, by pod troskliwą opieką specjalistów odzyskać zdrowie, a następnie wrócić na łono przyrody. Jest to największy ptasi szpital w regionie, co roku przyjmujący kilkuset skrzydlatych pacjentów, z których połowa zwykle wraca na wolność. Samochód umożliwi jego pracownikom dojazdy na miejsca interwencji, a to oznacza szybszą pomoc chorym zwierzętom. „Muzyczna” Fabia wkrótce rozpocznie więc pracę jako „skrzydlata R-ka”.

red

BRAK KOMENTARZY