Potrącenie pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych

0
281

76-letnia mieszkanka Mrągowa przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych została potrącona przez nadjeżdżające bmw. 


Oficer dyżurny mrągowskiej policji został powiadomiony o potrąceniu pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych w Mrągowie na skrzyżowaniu ul. Olsztyńskiej z ul. Towarową. Na miejsce natychmiast skierował policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 26-letni kierujący pojazdem BMW jadąc ul. Olsztyńską w kierunku Marcinkowa w rejonie skrzyżowania z ul. Towarową nie ustąpił pierwszeństwa dla znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych 76-letniej kobiety, w wyniku czego została uderzona lewym lusterkiem pojazdu. Kobieta została przewieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na badania, gdzie lekarz dyżurny stwierdził, że kobieta posiada ogólne potłuczenia ciała, które stanowią obrażenia powodujące rozstrój zdrowia poniżej 7 dni. 26-letni kierujący był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500zł.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami pieszy ma pierwszeństwo w momencie, gdy stoi przed przejściem z zamiarem przejścia na drugą stronę. Dlatego zbliżając się do przejść dla pieszych należy bezwzględnie zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Potrącenie pieszego może spowodować poważne uszkodzenia ciała, a w najgorszym przypadku nawet śmierć poszkodowanej osoby.

 

BRAK KOMENTARZY