Policjant wskoczył do wody na ratunek

0
437

Pomoc nadeszła w ostatniej chwili, a jako pierwsi dotarli z nią ostródzcy policjanci. Miejscem zdarzenia była śluza przy ul. Mickiewicza w Ostródzie.

na kanale pomiędzy jeziorem Drwęckim, a śluzą przy ul. Mickiewicza w Ostródzie doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyła para płynąca pontonem z silnikiem spalinowym. Mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn wypadł za burtę tej jednostki pływającej. Towarzysząca mu kobieta wskoczyła do wody udzielić mu pomocy. Zgłoszenie o dramatycznym zdarzeniu wpłynęło do służb od świadka.

Jako pierwszy na miejsce dotarł patrol policji w składzie sierż. Piotr Karwowski i st. post. Arkadiusz Sółkowski. Drugi z wymienionych funkcjonariuszy bez wahania wskoczył do wody na ratunek 66-latkowi.

Wydobył go na brzeg, a następnie wrócił po towarzyszącą mężczyźnie 61-latkę, która opadła z sił po tym, jak wcześniej przytrzymywała mężczyznę. Stan 66-latka na tyle zły, że na brzegu wymagane było podjęcie akcji reanimacyjnej. Rozpoczęli ją strażacy. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

BRAK KOMENTARZY